Site logo

Nowenna pompejańska


Rozpocznij już dziś!
Nowenna pompejańska

Weź różaniec do ręki!
Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiążesz z Bożą pomocą. Módl się za wstawiennictwem Maryi, rozważając tajemnice Ewangelii i powtarzając słowa modlitw różańcowych. Pamiętaj o obietnicy, która dotyczy i Ciebie:
ktokolwiek tą nowenną prosi, ten otrzyma potrzebne łaski!

no-repeatbg-color
Na czym polega?
Różaniec pompejański
Nowenna pompejańska polega na odmawianiu różańca przez 54 kolejne dni. – Modlimy się 15 tajemnicami różańca dodając krótkie modlitwy, podane na następnych stronach. (Uwaga: można modlić się też dodatkowo tajemnicami światła, chociaż obietnica Matki Bożej dotyczyła 15 tajemnic).

Nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia.

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę o łaskę
Różaniec i nowenna pompejańska
Jeśli chcesz przeczytać więcej o różańcu, polecamy Ci książkę pt. “Różaniec i nowenna pompejańska”. To kompendium wiedzy w tym temacie – wiedza w pigułce, całość w kolorze i niskiej cenie.

Zobacz tutaj!
no-repeatbg-color
Krok po kroku
Modlitwa różaniec
Przez każdy dzień nowenny pompejańskiej modlimy się 15 tajemnicami różańca. Możemy rozłożyć modlitwę na kilka etapów (np. rano części radosne, po południu części bolesne, a wieczorem części chwalebne). Jest to całkowicie dowolne. Ważne, by odmówić w ciągu doby 15 tajemnic różańca.

Jeśli nie wiesz, jak odmawiać różaniec, zobacz do naszego poradnika!

Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną w całej nowennie), a następnie modlimy się słowami:

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Następnie przechodzimy do modlitwy na różańcu.

Strona o nowennie pompejańskiej
Zobacz też stronę o nowennie pompejańskiej, na której znajdziesz tysiące świadectw potwierdzających niezwykłość tej nowenny! www.pompejanska.rosemaria.pl
no-repeatbg-color
Część błagalna
Różaniec w dłoni
Przez pierwsze 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej. Codziennie, po ukończeniu różańca, odmawiamy następującą modlitwę błagalną:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

A po niej trzykrotnie prosimy Maryję:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!
Różaniec i nowenna pompejańska
Dzięki stronie www.nowenny.pl możesz modlić się nowenną pompejańską, nie licząc dni. Strona dzięki przypomnieniom emailowym przypomni Ci o modlitwie oraz będziesz otrzymywać teksty motywujące do modlitwy na każdy dzień.

Przejdź już teraz na
www.nowenny.pl!
no-repeatbg-color
Część dziękczynna
Modlitwa na różańcu
Przez ostatnie 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej. Codziennie, po ukończeniu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

A po niej trzykrotnie prosimy Maryję:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!
no-repeatbg-color
Złóż świadectwo!
Odmawiając nowennę zobowiązujesz się do złożenia świadectwa nowenny pompejańskiej! Nie zaniedbuj tego obowiązku! Możesz to uczynić przesyłając świadectwo na adres swiadectwa@rozaniec.info!
Królowa Różańca Świętego
Świadectwa nowenny pompejańskiej publikujemy na stronie www.pompejanska. rosemaria.pl, w Wielkiej Księdze Łask oraz częściowo w w “Królowej Różańca Świętego”.

To czasopismo pompejańskie na każdą kieszeń – kosztuje tylko 3,90 zł! Obejrzyj strona po stronie na
www.krs.rozaniec.info
no-repeatbg-color